Błonniki i babka jajowata

Dieta niskowęglowodanowa wymaga dużej staranności w wyborze spożywanych produktów. W sklepie internetowym podketo.pl znajdziesz wiele propozycji, które ułatwią ci przygotowywanie posiłków i zapewnią odpowiedni bilans składników odżywczych. Oferujemy między innymi błonnik kakaowy i bambusowy. Jest to substancja o dobroczynnym wpływie na sprawność działania przewodu pokarmowego, wegańska i nie kolidująca z wymaganiami diety opartej na zdrowych tłuszczach.

Błonnik kakaowy nie tylko świetnie smakuje, ale nadaje też puszystość domowym wypiekom. Natomiast wersja bambusowa jest neutralna smakowo i bezwonna, dlatego ma bardzo szerokie spectrum zastosowania, można jej używać do potraw słonych i słodkich, zwiększając ich wartość odżywczą i wodochłonność.

Łuska babki jajowatej

Cennym źródłem naturalnego błonnika jest również babka jajowata, roślina znana i ceniona ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. W diecie ketogenicznej jej łuska jest często wykorzystywana jako zamiennik glutenu przy sporządzaniu ciast, na przykład spodów do pizzy czy bułek do burgerów. Może też służyć do zagęszczania zup lub sosów. Produkt działa osłonowo na przewód pokarmowy, wspomaga florę bakteryjną, tym samym wspomagając odporność.

Błonnik a dieta ketogeniczna

Wiele osób na keto spożywa zbyt mało tej substancji, kojarząc ją z produktami mącznymi, czyli węglowodanami. Oferowane przez nas produkty pozwalają rozwiązać ten problem i dostarczyć organizmowi cennego składnika pozyskanego z roślin, takich jak kakaowiec, bambus czy babka jajowata.

Podsumowując, proponowane dodatki pozwalają zwiększyć sytość dań bez nabijania kalorii, ułatwiają trawienie i sprzyjają ogólnemu dobremu samopoczuciu fizycznemu i psychicznemu. Warto wprowadzić je do swojej diety i uzupełnić niedobory. W naszym sklepie podketo.pl znajdziesz wyroby spożywcze sygnowane autorską marką, co daje ci gwarancję wysokiej jakości oraz czystego składu. Zapraszamy na zakupy wszystkich miłośników zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia!

Aktywne filtry