Słodziki keto (Erytrytol, Ksylitol)

Dieta niskowęglowodanowa zakłada eliminację cukru z jadłospisu. Nawet niewielkie ilości tej substancji mogą spowodować skoki insuliny i zaburzyć metabolizm. Jeśli jednak lubisz słodki smak i nie chcesz rezygnować z ulubionych deserów, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - istnieją zdrowe alternatywy dla rafinowanego cukru. W naszym sklepie internetowym znajdziesz słodziki keto: ksylitol i erytrytol.

Produkty te mają wiele zalet, między innymi naturalne roślinne pochodzenie, znikomą kaloryczność, niski indeks glikemiczny, nie powodują też próchnicy zębów. Odznaczają się przyjemnym, słodkim smakiem, porównywalnym z sacharozą. Możesz ich używać do przygotowywania potraw czy słodzenia napojów, nie łamiąc zasad diety ketogenicznej.

Ksylitol zamiast cukru

Jedną z proponowanych opcji jest ksylitol, czyli substancja pochodzenia roślinnego, pozyskiwana z kory brzozy. Przyda się podczas przyrządzania niskowęglowodanowych wypieków czy przekąsek. Pozwoli Ci na delektowanie się smakiem ketogenicznych deserów.

Erytrytol jako zdrowy słodzik

Innym wyjściem jest stosowanie erytrytolu, który produkuje się między innymi z owoców. Jest to niezwykle popularny dodatek do żywności, zwłaszcza dla osób dbających o zdrowie i dobre samopoczucie. Nic dziwnego – ma bardzo niską kaloryczność i indeks glikemiczny o wartości zero.

W naszym sklepie internetowym czekają na Ciebie słodziki keto – ksylitol i erytrytol w poręcznych, kilogramowych opakowaniach. Nie musisz rezygnować z przyjemności podniebienia – wystarczy, że zamienisz tradycyjny cukier na któryś z oferowanych zamienników. Twoja dieta na tym nie ucierpi i kubki smakowe też będą Ci wdzięczne. Rozsądne spożycie oferowanych produktów pozwoli na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, bez potrzeby wprowadzania nadmiernych restrykcji.

Autorska marka Podketo to gwarancja najwyższej jakości wyrobów spożywczych, kierowanych do osób na diecie wysokotłuszczowej oraz wszystkich zwolenników zdrowego odżywiania. Zapraszamy na zakupy!

Aktywne filtry