Erytrytol (1000g) - podketo.pl

Erytrytol (1000g) - podketo.pl

29,90 zł
Brutto

Erytrytol, czyli substancja naturalnie występująca między innymi w pyłkach kwiatów, grzybach lub niektórych owocach. Samozwańczy król bardzo słodkiego smaku przy niemal zerowej kaloryce, co uczyniło go bezkarnie stosowanym źródłem słodyczy przy niemal każdej odmianie diety. Co więcej, jego indeks glikemiczny wynosi zero.

Ilość
decrease 1 increment
Dostępny

 

Regulamin

 

Dostawa

 

Zwroty

Erytrytol, zwany również w skrócie erytrolem, to sypka substancja wyglądem jak i smakiem przypominająca cukier. Szacuje się, że jego słodkość to około 70% w porównaniu do tradycyjnego, rafinowanego cukru białego. Skąd zatem jego popularność w stosowaniu go w dietach niskowęglowodanowych oraz ketogenicznej? W budowie jest bowiem alkoholem cukrowym, czyli fachowo poliolem - substancją, która posiada śladową kalorykę w porównaniu do zwykłego cukru (20 kcal w 100g w porównaniu do 400kcal w przypadku tradycyjnego cukru białego). Co więcej, indeks glikemiczny erytrytolu wynosi zero. Warto wspomnieć, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała erytrytol jako całkowicie bezpieczny dodatek do żywności.

Co to wszystko znaczy dla ketogenika? Erytrytolu nie wliczamy w nasz dzienny limit węglowodanów - można go więc stosować do woli, nie martwiąc się o dzienny limit węglowodanów. Możesz stosować go nie tylko w deserach i bombach tłuszczowych, ale i w wypiekach niskowęglowodanowych.

Wartość odżywcza w 100 g:

Wartość energetyczna84 kJ/ 20 kcal
Tłuszcze0 g
w tym-
kwasy tłuszczowe nasycone 0 g
Węglowodany 100 g
w tym -
Poliole100 g
Błonnik0 g
Białko0 g
Sól0 g

Składniki: Erytrytol

Kraj pochodzenia surowca: Chiny

Nie wiesz do czego zastosować ten produkt w swojej diecie ketogennej? Sprawdź, co możesz z nim zrobić na naszym blogu z przepisami lub playliście "Przepisy" na kanale Ketokocur!

Podketo
23

Zobacz także