• Nowy

Ksylitol (1000g) - podketo.pl

24,90 zł
Brutto

Ksylitol, czyli zdrowsza alternatywa dla niezdrowego cukru rafinowanego. Słodki i delikatny smak przy jednocześnie 40% obniżonej zawartości kalorycznej. 

Ilość
Dostępny

 

Regulamin

 

Dostawa

 

Zwroty

Sypka substancja wyglądem, strukturą jak i smakiem przypominająca cukier. Obok erytrytolu wymieniany często jako najpopularniejszy zamiennik cukru rafinowanego spotykanego w polskiej kuchni. W budowie jest jednak alkoholem cukrowym, czyli fachowo poliolem - substancją, która posiada mocno zredukowaną kalorykę w porównaniu do zwykłego cukru. Co więcej, indeks glikemiczny ksylitolu wynosi jedynie 13 - co w porównaniu do cukru, którego IG wynosi 70 jest to bardzo mało.

Co to wszystko znaczy dla ketogenika? Ksylitol jest dużo lepszym wyborem niż cukier - można go stosować w rozsądnych ilościach, nie martwiąc się tak bardzo o dzienny limit węglowodanów. Możesz stosować go nie tylko w deserach i bombach tłuszczowych, ale i w wypiekach niskowęglowodanowych.

Nie wiesz do czego zastosować ten produkt w swojej diecie ketogennej? Sprawdź, co możesz z nim zrobić na playliście "Przepisy" na kanale Ketokocur!

Podketo
135

Zobacz także